Бизнес не является врагом для украинского здравоохранения – Супрун

Бизнес не является врагом для украинского здравоохранения – Супрун

Бизнес не является врагом для украинского здравоохранения – Супрун

К реформе здравоохранения в Украине следует привлекать частный бизнес. Такое мнение выразила 18 августа в Facebook исполняющая обязанности министра здравоохранения Украины Уляна Супрун.

«Начиная трансформацию системы здравоохранения на уровне семейной медицины, было очень важно привлечь к этому процессу частный сектор медицинского рынка. …Разрушить советское представление о том, что бизнес – это «классовый» враг, – важная предпосылка дальнейшего развития Украины не только в здравоохранении», – написала она.

По словам и.о. министра, «бизнес очень охотно присоединился к трансформации» в здравоохранении.

«Частные клиники сразу подали заявки на заключение договоров с НСЗУ [Национальной службой здоровья Украины]. Сегодня 156 частных медучреждений или врачей-предпринимателей имеют договоры с НСЗУ, то есть каждое пятое учреждение, где можно заключить декларацию с семейным врачом, частное», – отметила Супрун.

Cімейний лікар у приватній клініці: як це працює

Розпочинаючи трансформацію системи охорони здоров’я на рівні сімейної медицини, було дуже важливо залучити до цього процесу приватний сектор медичного ринку. Зруйнувати совєцьку модель утримання закладів через сам факт їхнього існування без здорових стимулів та справжньої конкуренції — було б неможливо. Взагалі зруйнувати совєцьке уявлення про те що бізнес це «класовий» ворог — важлива передумова подальшого розвитку України не лише в охороні здоров’я. Трохи більше ніж за рік можемо сказати, що наші очікування щодо цього перевершено. Бізнес дуже охоче долучився до трансформації. Приватні клініки відразу подали заявки на укладення договорів з НСЗУ. Сьогодні 156 приватних медзакладів або лікарів-підприємців мають договори з НСЗУ — тобто кожен п’ятий заклад, де можна укласти декларацію з сімейним лікарем — приватний. ➡️Чому бізнес відгукнувся на нашу пропозицію? ◾️Бо виявилось, що з державою може бути зручно і вигідно працювати чесно та прозоро. ◾️Бо це — додаткове та дуже прогнозоване фінансування. Гроші надходять у залежності від кількості людей, які уклали декларації з лікарем, стабільно та прогнозовано. ◾️Бо робота з пацієнтами за деклараціями дає змогу економити на маркетингу. Адже пацієнти розповідають друзями та рідним про свій досвід і радять, якщо задоволені якістю медичних послуг. Для нас дуже цінно, що приватні заклади відгукнулися та погодилися на співпрацю. Адже вони звикли до роботи в умовах конкуренції та вміють змагатися за пацієнта. Бізнес стимулює комунальні заклади також покращувати якість медичних послуг. І ті або змінюються або втрачають пацієнтів, а відтак — гроші на існування. http://bit.ly/2KMcYPs Пацієнту ж більше не треба обирати між якістю та доступністю, відмовлятися від медичної допомоги чи візиту до лікаря через бажання зекономити. А за медичною допомогою можна звертатись стільки, скільки треба. Лікар же нарешті можуть спокійно змінити місце роботи, якщо менеджери його чи її медзакладу не впроваджують зміни або не поспішають покращувати умови праці. Словом, це суцільна win-win співпраця 😉Маємо також показовий приклад — мережу приватних клінік, що була цілеспрямовано створена під час трансформації — для роботи за новими правилами. Тут працюють декілька сімейних лікарів, із якими пацієнти можуть укласти декларації. Вони виписують лікарняні та довідки. Тут можна зробити щеплення, передбачені календарем — клініка має вакцину проти кору, дифтерії, правця. Пакет послуг, які пацієнт може отримати за декларацією з лікарем у приватному закладі нічим не відрізняється від комунального. Держава однаково оплачує ці послуги, відповідно до затверджених тарифів. Кошти платників податків мають йти туди, де є якість. Поступово з подальшим включенням бізнесу в трансформовану систему охорони здоров‘я — якість послуг, комунікації з пацієнтами та сервісу у всіх закладах буде рухатись вгору незалежно від форми власності закладу. Більше про досвід участі приватних клінік у трансформації — у відео.Дякую hromadske.ua за сюжет.

Опубліковано Уляна Супрун Неділя, 18 серпня 2019 р.

19 октября 2017 года Верховная Рада приняла в целом законопроект №6327 о медицинской реформе. Согласно документу, государство гарантирует полную оплату за счет средств госбюджета Украины необходимых медицинских услуг и лекарственных средств, связанных с оказанием экстренной медицинской помощи, первичной, вторичной (специализированной), третичной, паллиативной медпомощи, медицинской реабилитации, медицинской помощи детям до 16 лет, а также сопровождения беременности и родов. Закон вступил в силу 30 января 2018 года.

Бессрочная кампания по выбору семейного доктора стартовала 2 апреля 2018 года.

Каждый пациент может подписать декларацию с одним врачом, который будет следить за его здоровьем, обеспечивать первичную диагностику, оказывать неотложную помощь при резком ухудшении здоровья, назначать необходимые анализы и давать направления к профильным специалистам.

Подробности подписания декларации с семейным врачом описаны в публикации издания «ГОРДОН».

Источник: http://gordonua.com/news/politics/biznes-ne-yavlyaetsya-vragom-dlya-ukrainskogo-zdravoohraneniya-suprun-1203661.html